Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Senior Taxi v Praze 6 vás zaveze od března i do bank a dalších zdravotnických zařízení.

Služba Senior Taxi, kterou zavedla radnice Prahy 6 v říjnu loňského roku, zaznamenala velký úspěch mezi seniory. Od té doby bylo vydáno více než 800 průkazů a uskutečněno 1200 jízd. S ohledem na pozitivní ohlasy a požadavky zákazníků se od března 2024 rozšíří seznam cílových míst.

Nově budou senioři a lidé s handicapem moci využívat Senior Taxi ke svým návštěvám na pobočkách bank, poliklinice v Řepích a Denním stacionáři při Pečovatelském centru Prahy 7. Tato rozšíření jsou výsledkem aktivního naslouchání potřebám komunity a snažení se o co největší pohodlí pro starší spoluobčany.

Všechna zařízení, které Senior Taxi v Praze 6 obsluhuje najdete zde

Nově zařazená cílová místa od 1. března 2024

  • Všechna detašovaná pracoviště Úřadu městské části Praha 6 (Skleněný palác, informační kanceláře, odbor přestupků Pod Marjánkou, agenda zón placeného stání v Uralské ulici).
  • Poliklinika v Řepích (Žufanova ulice)
  • Denní stacionář při Pečovatelském centru (Tusarova ulice, Praha 7)
  • Pobočky bank na území městské části Praha 6

Pro koho je služba určena

Služba Senior Taxi je určena seniorům starším 75 let a lidem s handicapem, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP nebo ZTP/P. Každý uživatel má nárok na 50 jízd ročně, což znamená přibližně čtyři jízdy měsíčně. Služba je dostupná v pracovní dny od 7.30 do 15.30 hodin, a telefonické objednávky jsou přijímány od 7 do 18.30 hodin.

Průkaz Senior Taxi

Pro získání průkazu Senior Taxi je potřeba občanský průkaz a případně průkaz ZTP nebo ZTP/P pro osoby s handicapem. Registraci lze provést na odboru sociálních věcí v úřadu městské části Praha 6. Každý registrovaný uživatel má možnost vzít si zdarma doprovod. Objednávky se doporučuje provádět s předstihem, a rušení objednávek je nutné nahlásit minimálně 24 hodin předem.

Služba Senior Taxi je také vhodná pro přepravu chodítek či skládacích invalidních vozíků.

Kde službu objednat.