Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Kolofun

Za 3 měsíce se podařilo vybrat 17 555 Kč pro spolek Kolofun

Jednoho letního rána se na Fakultě sportovních studií v Brně sešla skupina nadšených lidí, připravená podpořit projekt Kolofun: Cyklojízda pohybu, svobody a přátelství. Stáli jsme tam, plní očekávání a nadšení, abychom pomohli týmu Kolofun, který měl jedinečný plán projet Českou republiku na handbiku za 27 dní.

Za vším stál Petr Stiller, zakladatel spolku Kolofun. Jeho myšlenka spojit zdravé a hendikepované lidi a ukázat, jak důležití jsou asistenti pro hendikepované, nás oslovila a motivovala. I když členové Kolofunu byli na vozíčku, dokázali postavit desítky lidí na nohy, a my jsme se rozhodli být součástí tohoto úžasného dobrodružství.

Tým se vydal na cestu, která zahrnovala 24 zastávek a na devíti z nich proběhly happeningy zaměřené na prezentaci pohybových aktivit pro hendikepované. S průměrným denním nájezdem 45 km a rychlostí 10 km/h, a samozřejmě s doprovodem desítek asistentů, zakončili své dobrodružství 28. června v Olomouci.

Díky vaší podpoře jsme byli schopní vybrat 17 555 Kč za pouhé tři měsíce. Tyto prostředky pomohly asistentům Kolofunu, aby měli co jíst a kde složit hlavu po náročném sportovním výkonu. Ale nezapomínejme, že hendikepovaní lidé nepotřebují asistenty pouze na cestách kolem republiky, ale i v každodenním životě.

Takže pokud se i vy chcete zapojit a podpořit někoho jako je Kolofun, nemusíte cestovat na hendbiku po celé republice. Stačí si koupit kávu na e-shopu Teamcaffe, která pomáhá. Z každého prodaného kila kávy dávají 40 Kč na podporu vybraného projektu a navíc 5 Kč z každého šálku kávy, který vypijete v jejich Kavárně Teamcaffe, nebo Bistu Teamcaffe Máte tak možnost podpořit dobrou věc a ochutnat vynikající kávu. Společně můžeme dělat dobré věci a měnit svět k lepšímu.