Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Příběh s dobrým koncem

Jak práce postavila na nohy našeho Patrika, příběh s dobrým koncem

Pracuje u nás mnoho šikovných kolegů a jeden z nich by se s vámi rád podělil o svůj příběh s dobrým koncem.

Dobrý den přátelé,

jmenuji se Patrik Gregor a chtěl bych Vám napsat svůj příběh a sdělit Vám, jak mě práce postavila na nohy a přivedla k životu.

Ve 33 letech jsem onemocněl Akutní psychózou (duševní nemoc) a později mi diagnostikovali Paranoidní schizofrenii. Můj život se točil kolem toho, že jsem do svých 37 let jen spal, jedl a ležel v posteli. Nic jiného jsem nedělal. Naštěstí se mi nachomýtla šance tehdy jít do Kafinetu umývat nádobí. Byla to malá šance s obrovským dopadem na můj život.

Začal jsem chodit do práce, získal řád pracovní i osobní a něco jsem se naučil. Přestal jsem myslet na to jak se cítím a sledovat sám sebe. Na 5 hodin denně jsem měl povinnost práce a soustředění se na ní. Myšlenky o mě a o problémech musely jít stranou (alespoň po dobu práce). Časem jsem přišel na to, že mi je líp a začal i hodně chodit (sportovat). A to byla další aktivita, která mě nastartovala k lepšímu žití. Zhubnul jsem 12 kilogramů jen díky chůzi. Chodil jsem pravidelně s naším psem Filipem, který miluje dlouhé procházky. Kratší pracovní úvazek mi pomohl dobít zase životní energii a soustředit se sám na sebe. Vzhledem k tomu, jak jsem se cítil mě přimělo zamyslet se a rozhodl jsem se opustit zaměstnavatele Práh jižní Morava. 

Našel jsem si novou práci a dnes už pracuji ve společnosti Teamium s.r.o. jako barista. V Teamium s.r.o. jsem našel další rozvoj a podporu. To, co mi minulá práce nebyla schopná nabídnout. Už jsem cítil, že musím jít dál. Možná se Vám to bude zdát jako hloupost, ale já jsem MOHL vzít do práce asi deset kuchařek od kuchaře Romana VAŇKA a jeho manželky, které za jejich kuchařky zbožňuji. Miluji dobré jídlo, ale neumím ho uvařit a když jsem vařil segedínský guláš podle Romana tak jsem myslel, že se po něm utluču, jak byl dobrý. Taktéž jsem MOHL vyrobit jednoduchou tabulku v Excelu pro naše zboží, které prodáváme. Tuto tabulku pro pečivo jsme upravili i pro potřeby Nealko nápojů, abychom věděli, co a za kolik korun máme prodávat. Další, co jsem MOHL vytvořit byla tabulka pro cenový výpočet receptury, abychom věděli, kolik si říct např. za polévku. Překvapující na tom bylo pro mě zjištění, že za 1 porci Celerové polévky, kterou my vyrobíme bychom si měli říct 182 Kč (při vyrobení 10 porcí) a my ji prodáváme za 55 Kč, vše s DPH. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že se Vám svěřím a napíšu Vám o tom, jak je práce pro mě důležitá a co pro mě znamená. Můžu-li Vás požádat přijďte si dát do našeho bistra kávu a něco dobrého k snědku. Nechceme Vás prosit o peníze s nataženou rukou a škemrat, ale prosíme nechte nás je vydělat. Způsob, jak zlevnit výrobu je vyrobit jídla víc a tím pádem bude každá porce levnější. Podpoříte-li nás nákupem jídla v naší společnosti podaří se nám jídlo zlevnit, a ještě dáte práci a sebeuspokojení lidem se zdravotním omezením. U nás v Teamcaffe máme všichni nějaký hendikep. Rozjíždíme nové bistro na Krajském úřadě Jihomoravského kraje v Brně a všichni se společnými silami snažíme, abychom uspěli. Jestliže Vám bude chutnat pochlubte se námi. Řekněte to nám (to víte, udělá nám to radost), přátelům a známým. I oni můžou ochutnat naše produkty a udělat nám výbornou reklamu. A je možné, že se stanou stálými zákazníky o což velice usilujeme. Přijděte a zažijte na vlastní kůži atmosféru v našem Bistru  Teamcaffe, budeme se na Vás všichni těšit.

Na shledanou přátele, a ať se dílo daří.

                                                             Patrik GREGOR