Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

OZP Zaměstnanec roku 2023 – úspěch naší Emy Kepákové

O Projektu

Každý rok zaměstnavatelé nominují své kolegy v soutěži Zaměstnanec roku pořádané Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Tato prestižní akce, podporovaná Hospodářskou komorou hl. m. Prahy a Magistrátem hl. m. Prahy, má za cíl snižovat předsudky a zvyšovat povědomí o pracovních možnostech a schopnostech osob se zdravotním postižením (OZP). V roce 2023 se dvanácté slavnostní předávání ocenění konalo 22. května v Brožíkově sále pražské Staroměstské radnice.

Celé odpoledne probíhalo pod moderátorským vedením Stanislava Brunclíka a bylo zahájeno písní Jany Chládkové. Na akci promluvili mimo jiné zakladatelka NFOZP Lenka Kohoutová, ředitelka NFOZP Zdena Štěpánková a 1. místopředsedkyně Parlamentu ČR Ing. Věra Kovářová. Soutěž ocenila pracovní výkony a životní příběhy finalistů, kteří byli přihlášeni zaměstnavateli či kolegy z otevřeného i chráněného trhu práce. Po slavnostním vyhlášení následovala prohlídka prostor Staroměstské radnice, včetně míst obvykle nepřístupných veřejnosti.

O Emě Kepákové

Naše kolegyně Ema Kepáková, která se potýká se schizofrenií, se stala vítězkou soutěže Zaměstnanec roku 2023. Ema pracuje v Kavárně Teamcaffe od října 2020. Na počátku její kariéry jí chyběla sebejistota a zkušenosti s gastronomií, a měla obavy z práce s penězi. Během více než tří let se však vypracovala ve stěžejního a zodpovědného pracovníka.

Dnes je Ema schopná samostatně zajistit běžný denní chod kavárny, řešit krizové situace a je vždy nápomocná zákazníkům, kolegům i kolemjdoucím. Její ohleduplnost, laskavost a dobrosrdečnost jsou pro nás neocenitelné. Ema je také talentovaná umělkyně, věnuje se malování a psaní básní. Její tvorba je plná emocí a odráží její povahu. Volný čas tráví ráda se svou rodinou a často ji můžete potkat na vernisážích, výstavách či koncertech.

Kdo jsme my

Společnost Teamium s.r.o. je moderní sociální podnik, který se specializuje na poskytování služeb pro seniory, OZP a firmy. Nabízíme široké spektrum aktivit od úklidových prací, přes dovoz obědů až po senior taxi. Naší prioritou je poskytovat vysokou úroveň služeb, která uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Hendikep není limit.

Kromě našich profesionálních služeb klademe velký důraz na společenskou odpovědnost. Podporujeme zaměstnávání osob se zdravotním postižením a usilujeme o vytvoření rodinného pracovního prostředí. Naše Kavárna Teamcaffe je toho důkazem, poskytuje nejen skvělé občerstvení, výběrovou kávu a zákusky, ale také pracovní příležitosti pro zdravotně znevýhodněné (fyzicky i duševně)

Vítězství Emy Kepákové v soutěži Zaměstnanec roku 2023 je pro nás velkým úspěchem a potvrzením, že naše úsilí a podpora zaměstnanců s hendikepem má smysl. Jsme hrdí na všechny naše zaměstnance a věříme, že společně dokážeme ještě více.