Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Květnový Den sociálních podniků a neziskových organizací (DSP) v Brně ocení milovníci kávy, dezertů, piva i originálních produktů!

V Brně boříme mýty o sociálním podnikání a neziskovém sektoru!

Že s hendikepem, ať už duševním nebo fyzickým, nelze ve světě podnikaní, výroby a služeb uspět? Jde! Pod záštitou hejtmana jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a poslankyně Mgr. Marie Jilkové připravil tým Centra společenské odpovědnosti a udržitelnosti MENDELU ve spolupráci s Deklarací odpovědného podnikaní, moderním sociálním podnikem Teamium a Kolibříkem CSR trhy převážně lokálních sociálních podniků a neziskovek, kde budou mít podniky možnost moderním a zážitkovým způsobem představit svou úspěšnou činnost i originální produkty. 

Kdy se akce koná

DSP získal podporu i v rámci projektu MPSV – Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP). Akce je otevřena všem věkovým kategoriím nejen z jižní Moravy. Srdečně zveme všechny příznivce kvalitních produktů a netradičních zážitků pro dobrou věc, ať se k nám 15. 5. od 10:00 do 15:00 přidají v Kampusu MENDELU, před budovou Q (v případě horšího počasí přímo v budově Q).

Studenti a studentky předmětu Společenská odpovědnost a udržitelnost organizací na Mendelově univerzitě v Brně předvedou během dne své kreativní projekty na soutěžní výstavě, která bude součástí širší akce zaměřené na udržitelnost a odpovědnost. O nejlepší projekty se rozhodne nejen prostřednictvím odborné poroty, ale také prostřednictvím hlasování veřejnosti, takže každý má možnost ovlivnit výsledek.

Dezerty, výběrová káva, lokální pivo a originální produkty

Na návštěvníky akce čeká pestrost aktivit a sladké i slané občerstvení. Kávu a dezerty zajistí Kavárna u Žambocha a brněnský gastro projekt s Bistrem a Kavárnou Teamcaffe, kde každé zrnko pomáhá. Pivovar Neratov připravil překvapení pro milovníky piva a na stáncích se budou prezentovat více jak 20 dalších lokálních podniků s udržitelnými produkty a výrobky.

SLEDUJTE PROGRAM V UDÁLOSTI NA FACEBOOKU.

Mezi zážitkové představení podniků bude patřit možnost vyzkoušet si různé aktivity z pohledu vozíčkářů, možnost vžít se do pocitů schizofreniků a lidí s depresí pomocí speciálních simulátorů a další. 

„Chtěli jsme dát také možnost sociálním podnikům a neziskovým organizacím se lépe zviditelnit a mít tak možnost získat větší podporu pro své sociální či environmentální projekty. V rámci Centra společenské odpovědnosti a udržitelnosti jsme se tak rozhodli na konci semestru uspořádat událost, kde by se potkávali naši studenti právě s těmito organizacemi, a současně tím nabídli veřejnosti možnost rozšířit si své povědomí o činnosti sociálních podniků, spolků a neziskových organizací. Nechtěli jsme ale jen prezentace organizací pomocí plakátů, rozdávání letáčků, ale zážitkovou formou– tedy ať už ochutnávkou z gastronomie, možností zakoupení vlastnoručně vyráběných výrobků, produktů lidí se zdravotním či sociálním znevýhodněním či zážitků s konkrétním dopadem,“ říká hlavní organizátorka akce a garantka předmětu Společenská odpovědnost a udržitelnost organizací na Mendelově univerzitě v Brně, Doc. Ing. Sylvie Formánková, Ph.D.

Pro zábavu a podporu druhých bude připravena řada aktivit, včetně SWAPu oblečení, kde si návštěvníci budou moci vyměnit své kousky oblečení a přispět tak například na menstruační pomůcky pro ženy v nouzi.

Webové stránky pro více informací o akci. 

Michaela Náplavová, Teamium s.r.o., 775 00 32 32