Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Deklarace sociálního podnikání

Jsme hrdými členy a zakladateli Deklarace sociálního podnikání

Vytvořili jsme komunitu, jejíž cílem je prosazovat odpovědné podnikání a udržitelné zaměstnání pro zdravotně a sociálně znevýhodněné jednotlivce. Jsme hrdí na to, že jsme jedním ze spoluzakladatelů Deklarace odpovědného podnikání, iniciativy spojující sociální podniky a zaměstnavatele s podobnými hodnotami a cíli.

Deklarace je v podstatě moderním think tankem, který slouží jako záštita pro sociální podniky v ČR. Jedním z našich hlavních cílů je transparentnost, kterou uplatňujeme. Tím se snažíme vytvořit konstruktivní dialog s vládními institucemi a legislativou. Chceme, aby naše skupina byla aktivní a efektivní, a to jak prostřednictvím našich akcí, tak našich služeb, které nabízíme sociálním podnikům.

Naše cíle jsou ambiciózní, ale jsou v souladu s naší vírou v udržitelné zaměstnání a sociální podnikání. Tímto způsobem můžeme společně vytvářet finančně udržitelný systém, který umožní trvale prosperovat chráněnému trh práce.

Dále se zasazujeme o otevřenější přístup k veřejným zakázkám a spolupráci s institucemi, které mohou podporovat naše cíle. Chceme také otevřít diskuzi o udržitelném náhradním plnění, což je důležitá součást naší snahy posunout sociální podnikání do popředí veřejného povědomí.

Celkově máme jedno společné poslání – popularizovat sociální podnikání ve společnosti a zajistit, aby bylo udržitelné, spravedlivé a plné příležitostí pro všechny. Jsme hrdí, že můžeme být součástí této důležité iniciativy a věříme, že naše spolupráce přinese pozitivní změny pro sociální podniky a zaměstnavatele v celé zemi.